تنظیم مودم

برای استفاده از دینامیک آی پی باید در صورتی که مودم خود را در حالت  Bridge  قرار داده باشید و از کانکشن استفاده می کنید احتیاج به تنظیم مودم ندارید .و باید همان رایانه ای که کانکشن دارد را تنظیم کنید.

اگر مودم خود را بصورت PPPOE تنظیم کرده اید برای دسترسی به رایانه و یا تجهیزات متصل به مودم باید آن را تنظیم کنید. برای اینکار ابتدا باید به قسمت تنظیمات مودم خود بروید. برای اینکار در یک مرورگر اینترنت IP مودم خود را وارد کنید. بطور معمول 192.168.1.1  می باشد. در صورتی که این IP جواب نداد به IP رایانه خود نگاهی بیاندازید . قسمت Gateway نشان دهنده IP مودم شما می باشد.

سپس نام کاربری و رمز عبور مودم از شما پرسیده می شود در صورتی که آن را تغییر نداده اید در اولین فرصت جهت امنیت بیشتر آن را تغییر دهید . پیشفرض بیشتر مودم ها بصورت نام کاربری admin  و رمز عبور admin می باشد.

مودم D-link :

طبق تصویر به قسمت NAT در Advanced Setup بروید

D-link dynip.ir

حال دکمه Add را کلیک کنید تا به صفحه بعدی منتقل شوید :

D-link dynip.ir

از قسمت  Select a Service  سرویس مورد نظر خود را انتخاب کنید. اگر سرویس های مورد نظر را پیدا نکردید قسمت   Custom Service نام سرویس خود را وارد کنید

حال IP  ادرس دستگاهی که می خواهید مودم در زمان درخواست کاربر را به آن متصل کند وارد نمایید مثلا 192.168.1.2

در صورتی که بصورت Custom Service انتخاب کرده اید در قسمت port  شماره پورت مورد نظر را وارد کنید .

حال دکمه Save  را بزنید.

روش DMZ :

در صورتی که شماره پورت سرویس خود را نمی دانید و یامی خواهید فقط یک سرویس در مودم خود تعریف کنید به قسمت DMZ Host بروید و طبق تصویر آی پی وسیله خود را وارد کنید و دکمه Save  را بزنید

D-link dynip.ir

 مدل های دیگر مودم 

راهنمای تصویری تنظیم مودم ها با مارک ها و مدل های متنوع را در این قسمت می توانید دانلود کنید تا راحتر بتوانید تنظیمات را اعمال کنید.

لینک دانلود مارک و مدل مودم ردیف
دانلود D-Link 2520/Z1 1
دانلود D-Link 2640U 2
دانلود D-Link 2730u/2750u 3
دانلود Tenda 820R 4
دانلود TP-LINK 8817 5
comments powered by Disqus